דיקור סיני

הטיפול באמצעות דיקור סיני חדרה אל התרבות המערבית רק במאה ה-20, והפכה לאלטרנטיבה אמיתית מחד ותוספת חשובה מאידך לטיפול שמציעה הרפואה הקונבנציונלית. האקופונקטורה, המוכרת בארץ בשם דיקור סיני, הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחטים מאוד דקות אל נקודות שונות בגוף. כמעט בכל פעם שתבקרו במרפאה לדיקור, תראו כרזה גדולה שתהיה תלויה על הקיר ועליה גוף האדם ועליו מאות נקודות דיקור עבור כל בעיה ותחלואה. לכל נקודה השפעה אחרת ומשמעות שונה בטיפול בסימפטומים השונים. ברוב המקרים ישאף המטפל ליצור שילוב נכון בין כמה נקודות דיקור, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

בשונה מטיפול קונבציונלי לו אנו רגילים, איך אפשר לדעת כי הדיקור פועל:

הדיקור הסיני מייצר גירוי ומסייע לגוף לחזור ולבצע את פעילות הריפוי הטבעית שלו. הגוף שלנו חזק הרבה יותר ממה שאנו חושבים ובכוחו לרפא את עצמו עם האיזון הנכון ולחיצות בנקודות הרלוונטיות. כמובן מאוד תלוי במורכבות הבעיה וחומרתה וכל מקרה לגופו. אך ישנם מכאובים למשל כמיגרנות, שם נרגיש מאוד מהר אם הטיפול עזר. לעיתים נרגיש שיפור משמעותי מספר ימים לאחר הטיפול או אף החמרה. גם החמרה פירושה חיובי. הדיקור מסייע גם לשיחרור של סרוטונין וקורטיזול שמטפל בדלקות. זאת הסיבה, כנראה, להצלחתו הידועה של דיקור סיני בטיפול בדיכאון, דלקת פרקים ובאסטמה.

דיקור סיני – לטיפול בכאב כרוני: הדיקור מגרה בגופנו סיבי עצב הקיימים בשרירים, אשר שולחים מסר דרך חוט השדרה אל המוח ואזור ההיפותלמוס שבתוכו, והם בתגובה משחררים אנדורפינים, המסייעים בשיכוך כאבים. כמו כן, הדיקור עוזר למערכת ההורמונאלית של הגוף לפעול ביעילות רבה יותר, ולכן הוא ממלא תפקיד חשוב גם בתיקון תאי גוף פגועים ובחיזוק המערכת החיסונית.

איך בוחרים מטפל:

בחירה נכונה של מטפל מקצועי ובעל ניסיון היא אחד הכלים העיקריים שיתרמו להצלחת הטיפול לכן החשיבות היא רבה. חשוב שתרגישו נוח מול הטפל ולא להתבייש לשאול על הכשרתו, ניסיונו בבעיה בגללה הגעתם והכי חשוב להרגיש רגועים. היכולת להרפות היא חשובה בדיקור הסיני והיא אחד הכלים לריפוי. הדיקור מטפל בקשת רחבה מאוד של מחלות, בעיות רפואיות וסימפטומים שונים. במהלך האבחון ייתכן כי המטפל יצביע על בעיה אחרת ממה שחשבתם. ציינו בפניו את תחושותיכם ותאמו ציפיות. נסו להשאיר את הסקפטיות מחוץ לדלת ולתת צ'אנס לטיפול מופלא.

 

דילוג לתוכן