עיסוי תינוקות – כי לתינוק שלך מגיע יותר

רגע הלידה הוא אחד הרגעים המרגשים ביותר, את מחייה ונותנת חיים ליצור קטן שהופך מהרגע הזה להיות כל עולמך. כולנו רוצים לתת לתינוק שלנו יותר, אחד מהדרכים שלנו לתת יותר לתינוק שלנו הוא בעזרת עיסוי – עיסוי היא אחת הדרכים הטובות יותר להרגעת התינוק, להקנות שינה ממושכת ונעימה. אך עם זאת יש המון כללים שעלינו לדבוק בהם במהלך העיסוי. במאמר זה נרכז עבורכם את כל המידע האינפורמטיבי, איך לעסות, מה הם הכללים והאם יש צורך להיעזר בבעל מקצוע? הישארו איתנו.

למה עיסוי כל כך חשוב לתינוק שלנו?

עיסוי תינוק היא אחת הפעולות החשובות ביותר, יש לה מספר תרומות רפואיות וגם תורמת לקשר בין התינוק להורה:

  1. ילד זקוק למגע – ילד זקוק למגע, אין זה משנה אם מדובר בתינוק או בילד בוגר. כאשר מדובר בתינוק המגע תורם, מרגיע ועוזר לחיזוק המערכת החיסונית והתפתחות הילד.
  2. מרגיע את התינוק – מגע מרגיע את התינוק, זה לא רק התחלה של פרסומת – מגע רך מותיר את הילד ללא מילים, מלטף אותו ואף עוזר לו להרדם מהר יותר.
  3. מחזק את הקשר בין ההורה לתינוק – יש להתייחס לעיסוי כדבר המעניק חוויה לילד, ממש כמו XBOX360 לילד בוגר(רק חינוכי יותר, כן?). מגע ועיסוי יוצר קשר ואמון בין ההורה לתינוק ויוצר תחושה של קרבה בין השתיים.
  4. מקל על גזים – מקל בכאבי בטן על מצבים של עצירות

עיסוי לתינוק – כמה זמן כל סשן?

אין ספק שזה אינדיבידואלי מתינוק לתינוק, יש תינוקות שלאחר מספר דקות כבר יחלו להתחיל תחושת אי נוחות וינסו להזיז את ההורה מלגעת בהם. אנו מאמינים שבגילאים הצעירים יותר עיסוי של 2-3 דק' עלול להספיק. לאחר כמה חודשים תוכלו לעבור אפילו לעיסויים ארוכים אף יותר. הכל תלוי כמה התינוק רגיל ואוהב את המגע של ההורה.

עיסוי תינוקות – עשה ואל תעשה

  • שימו לב לתינוק – אל תתעלמו מהתינוק, שימו לב לתנועות שלו, לסימנים שלו – האם הוא נהנה? האם הוא מחייך? או שמא הוא לא כל כך נהנה מהאינטראקציה.
  • אין לעסות – אין לעסות על עמוד השדרה, אין לעסות על אחד מהאיברים האינטימיים של ילדיכם, יש להמנע מעיסוי בפנים – לחיים בלבד.
  • טמפרטורת החדר – יש לשמור על טמפרטורת חדר נעימה שתטיב עם העיסוי לילדיכם, אנו ממליצים להשאיר את החדר בטמפרטורה קבועה של 25 מעלות.
  • הוא נמצא ממש לידכם, דברו אליו – התינוק מבין כל מה שאתם אומרים לו, מבין אתכם, מבין את הטון של הדיבור שלכם ויכול להבין מתי אתם עושים משהו מאהבה. אל תמנעו מלדבר אליו, תאמינו לנו – הוא ישתף איתכם פעולה.
  • בטיחות התינוק – אל תשכחו את בטיחות התינוק, עיסוי תינוקות יכול להיות כיף גדול לתינוק ולהורה אך גם מאוד מסוכן – לכן יש לשים לב שאנו אוחזים את התינוק בצורה הטובה ביותר על מנת למנוע נפילה.

 

 

דילוג לתוכן