עיסוי אבנים חמות

עיסוי אבנים חמות הינו טיפול שהיה קיים מאז ומתמיד, למעשה, זה קרה עוד מתקופת האינדיאנים, תקופה בה הם חיממו את האבנים באמצעות השמש, הניחו על האזור המטופל וסיפקו את המענה הנדרש להחלמה. אז בעוד האינדיאנים בחרו לטפל בכאבי ווסת עם האבנים, בסין ידעו לשחרר כאבי שרירים עם האבנים וברוסיה הניחו אבנים אלו בתחתית אמבטיה בכדי לשחרר כאבי גב תחתון. כמו כן, באמצעות האבנים החמות היה ניתן גם לשמור על טמפרטורה של מים במידה והמים נמצאו בתוכם. ביפן, נזירים השתמשו באבנים כחלק מהקלה לאחר ארוחה "כבדה"- גם כאן, האבנים נתנו מזור למערכת העיכול וזרזו את פעילותה.

כיצד מטפלים באמצעות אבנים חמות?

עיסוי אבנים חמות משמש את הכלל עם אבני בזלת, לאבנים יש תכונות משתנות וייחודיו. היות  ומדובר בריכוזים גבוהים של ברזל ומגנזיום – כל זה מאפשר לצבור חום וכך לתת את המענה לבעיה. כמו כן, מבין מגוון היתרונות של העיסוי והאבנים, המבנה המולקולרי של האבנים יכול בהחלט לסייע שהחום לא ייפלט במהירות אלא בהדרגה. מעבר לכך, חשוב לציין כי העיסוי עובד גם בהיבט האנרגטי והרוחני, כך שמעבר להיבט הפיזי, יש כאן עוד יתרון שחשוב לתת עליו את הדעת. הנה לפניכם תדר אנרגטי גבוה במיוחד אשר בזכותו ניתן לטפל בעומק הבעיה. כמו כן, חשוב לציין כי אנרגיה כל כך חזקה יכולה להתרחש אך ורק אם האבן היא אבן בזלת מקורית- אבן המשלבת חיבור לאדמה, למים ואש. אבן הבזלת היא למעשה תוצר של לבה- חומר שהיה פעם נוזלי והתפרץ מהר הגעש. לאחר התקררות הר הגעש, הפכה הלבה לאבן וכך נוצרה אבן הבזלת – זו המשמשת מטפלים לטיפולים בארץ ובעולם.

על עיסוי ואבנים בזלת

עיסוי אבנים חמות נעשה באמצעות אבני הבזלת, האבנים שלעיתים אקטיביות ולעיתים הן פאסיביות. קודם כל מניחים את האבן על המקום המתבקש ולעיתים, מונחת האבן על מרכזי האנרגיה בעוד המטופל משתרע על האבן עצמה. בסופו של דבר, המטרה בעיסוי כי החום של האבן יחדור לתוך הנקודה הנבחרת בגוף ובתנאי שהעיסוי יתרחש לטווח הארוך.

דילוג לתוכן