עיסוי רפואי עד הבית

לאילו מאיתנו שנבצר מהם עקב בעיה רפואית המגבילה אותם, העיסוי הרפואי הנעשה בבית מקלה באופן משמעותי. רובינו פונעים לעיסוי רפואי לאחר התייעצות אורטופדית והמלצה כחלק מטיפול פיזיוטרפיסטי. מטרותיו העיקריות של עיסוי הרפואי הן לשפר את תפקודן של מערכות הגוף, להפחית כאבי שרירים, כאבי גב וכאבי ראש ולשפר את טווח התנועה של המפרקים. במקרים מסויימים, עיסוי הרפואי מתמקד בבעיה באזור ספציפי כתוצאה מפציעה. במהלך עיסוי הרפואי המטפל עושה שימוש במגוון טכניקות, ומתאים את הטיפול לבעיה ממנה סובל המטופל תוך התחשבות ברמת הכאב והנוחות.

ההבדלים הבולטים בין עיסוי רפואי לעיסוי ספורטיבי:

ראשית, העיסוי הספורטיבי נעשה לאדם בריא והוא יותר מניעתי ונועד למנוע פציעות עתידיות. העיסוי הספורטיבי מאריך את השרירים ומשפר גמישות והוא מתאים לאילו מאיתנו שעושים פעילות ספורטיבית מאומצת כחלק משגרת החיים. בשונה מעיסוי ספורטיבי שמחזיר אותנו לשגרת אימונים, עיסוי הרפואי מטפל בבעיה רפואית המגבילה את המטופל בשגרת היום יום. ואף יכול לסבול מכאבים.בשני המקרים, נדרשת הכשרה מתאימה מצד המטפל.

נפלאות העיסוי והשפעתו על האיברים בגוף:

  • משפר את התנועה של השרירים, של רצועות המפרקים, משחרר מתח ונוקשות
  • העיסוי מגביר ומשפר משמעותית את מחזור הדם ומעודד ניקוי לימפתי
  • השפעה על מערכת העצבים – הורדת מתחים. מתח ידוע כגורם ידוע לפציעות עקב הנוקשות שהגוף שלנו נמצא.
  • האצת תהליכי התאוששות ממאמצים קשים
  • תיקון עיוותי יציבה ודפוסי תנועה
  • הגברת גמישות הגוף

לסיכום, עיסוי רפואי עד הבית יכול להוות פיתרון אידיאלי לאילו מכם שמתקשים בשגרת היום יום או מוגבלים לביתם עקב פציעת גפיים או כאבים. עיסוי רפואי נעשה רק לאחר ייעוץ רפואי ובהתאמה אליו. את העיסוי רשאים לבצע רק מטפלים שעברו הכשרה מתאימה לכך תוך קשר מתמיד עם צוות הפיזיוטרפיסטים. העיסוי מזרז את ההחלמה ומעודד את ההחלמה הטבעית לאחר פציעה אם זה בהארכת השרירים, חיזוק השרירים והגמשת המפרקים.

החלמה מהירה ורק בריאות!

דילוג לתוכן