עיסוי בצפון – כל מה שאנחנו אמורים לדעת

בעשור השלישי של המאה ה – 21 עיסוי הפך לאחד המותרות שבשגרה, למעשה כבר לא מדובר במותרות. עיסוי מלווה את האנושות כבר מאות אלפי שנים אך בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בתרבות המערבית. יש לעיסוי 2 שימושים עיקריים: לשם ריפוי והרגעה או לשם ההנאה.

סוגי עיסוים נפוצים

כיום אנו רואים מספר סוגי עיסוים נפוצים בקרב הקהל המערבי והישראלי כאחד, לכל אחד מהעיסוים יש את היתרונות והסגולות שלו. הבולטים מביניהם:

  • עיסוי רפואי – כאשר אנו מדברים על עיסוי רפואי אנו מדברים על שיטות עיסוי אלטרנטיבות אשר אפשר להשתמש בהם גם לשימושים רפואיים, לרוב מדובר בעיסוים שמטרתם להקל על סימפטומים של כאב מקומי, פציעות ודלקות. הטיפול נעשה בצורה פיזותרפיסטית ומטפל כל פעם בקבוצה שונה של שרירים, מפרקים ורקמות, כאשר המטרה הסופית היא להעניק למטופל תחושה טובה יותר – הקלה בכאב ולהגדיל את טווח התנועתיות.
  • עיסוי בסגנון שיאצו – שיאצו היא אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר. שיטה זו מגיעה אלינו היישר מיפן. במהלך טיפול בשיטת שיאצו מתבצעות לחיצות אצבע על נקודות בשרירים שלנו ואזורים בעייתים. השיטה הזו מגיעה אלינו היישר מהרפואה הסינית האלטרנטיבית אשר מאמינה שהנפש והגוף הם מקשה אחת.
  • עיסוי לשם הנאה – בעיסוי כזה אנו לא צריכים בעיה רפואית ספציפית, עיסוים אלו נועדו לתת תחושה של הנאה, רוגע ושלווה. ממש כמו העיסוים שאתם עושים עם בת הזוג או שעשיתם בטיול אחרי הצבא לתאילנד.
  • עיסוי שבדי – ברוב המקרים לא שוודי יהיה זה שיעשה לכם את העיסוי, אך מדובר בעיסוי שמגיע מעולם הרפואה השוודית. במהלך הטיפול ימלאו את גופו של המטופל בשמנים בריחות שונים. שיטה זו מתאפיינת בטיפול באמצעות גלגול כף היד על מקומות אסטרטגיים בגוף.
  • עיסוי תאילנדי – עיסוי תאילנדי שונה ממה שניתן לחשוב הגיעה דווקא מהודו, אך משלב בתוכו שילוב של הרפואה הסינית וההודית. העיסוי יתבצע לרוב על הרצפה על גבי מזרון דק, בעיסוי זה שונה מעיסוי שוודי ועיסוים אחרים לא משתמשים באף סוג של שמן.

עם זאת, יש למעלה מ – 150 סוגי עיסוים. אנו ממליצים לכם לא להסתמך רק על הרשימה הדלה שהצגנו ולהתייעץ אל מול איש מקצוע בנוגע לטיפול המומלץ ביותר עבורכם, עבור התחושות שלכם והמטרות שלכם – אין זה משנה אם המטרה רפואית או לשם ההנאה.

עיסוי מקצועי – מלאכת מחשבת של ממש

אין זה משנה אם אתם מחפשים עיסוי בצפון או בדרום, עלינו לבדוק שאנו עובדים מול מעסה מיומן ואמין בעל התמחות בנושא. נוכל למצוא מידע אודות המטפל דרך אתר האינטרנט שלו, עמוד פייסבוק או המלצות מחוג לקוחותיו. אל תתפשרו על איכות המטפל שלכם שמא מדובר בגוף שלכם, בכסף ובזמן הפרטי שלכם.

 

 

דילוג לתוכן