עיסוי בהריון  – כל המידע החשוב עבורך

להיות אישה הרה זה לא דבר קל, אסור אלכוהול, אסור יינות, אסור מכוני שיזוף, אסור מסאז'ים… רגע, לא כל סוגי המסאג'ים. המחשבה הרווחת כיום היא שעיסוים מסוימים עלולים לפגוע בעובר ובריאותה של אישה בהריון, אך הרשו לנו לנפץ לכן את הבועה. יש למעלה מ – 150 עיסוים, מתוכם תוכלו למצוא עיסוים שמתאימים גם עבורכן! ממה אתן כן אמורות להיזהר בעיסוי בהריון, מי יכול לבצע את העיסוי ואילו סוגי עיסוים יש  – הישארו איתנו.

הבטיחות שלכן לפני הכל – מתי יש להישמר מפני עיסוי?

  1. להמנע מעיסוי בשליש הראשון של ההריון – הדעה הרווחת אומרת כיום יש להימנע מעיסוי בשליש הראשון להריון מחשש להפלה, בגדול – לא נמצא שום ביסוס לעניין אך אנו ממליצים להמנע על מנת שתוכלו להנות מעט משקט נפשי ושלווה.
  2. לחיצות חלשות – במהלך ההריון עורה של אישה הרה הופך להיות רגיש מפעם, ההמלצה היא להמנע מעיסוי חזק מדי. כל עיסוי שבעבר היה עיסוי נעים ומענג יכול להיות עיסוי אינטנסיבי, חזק וכואב בזמן ההריון, לכן ההמלצה היא לדבר עם המטפל ולבקש עיסוי ייעודי לאישה הרה.
  3. שימוש בשמן עיסוי חם – אין שום איסור להשתמש בשמן גוף, אך אנו ממליצים לכם לא להשתמש בשמן גוף חם מדי בזמן ההריון.
  4. עיסוי על ידי חאפר – ההמלצה הזו תופסת גם לא בזמן ההריון, יש לבדוק שבעל המקצוע מולו אנו עובדים הוא בעל מקצוע מיומן ומוסמך. כל אדם יכול להציג את עצמו כמסאג'יסט ומעסה, לכן אל תתביישי לבקש אסמכתאות לכך שהמטפל שלך עבר הסמכה.

מסאג' בהריון – אי אפשר להתעלם מהסגולות שלו

אין זה משנה אם את בהריון או לא, עיסוי הוא אחד מהפעולות המשחררות והטובות ביותר שאת יכולה לעשות לגוף שלך. עיסוי נכון בעזרת בעל מקצוע מיומן עוזר בהפגת מתחים, מקל על כאבים כרוניים, כאבים בגפיים, כאבי גב תחתון, משפר את זרימת הדם. העיסוי עוזר לנשים בהריון להפיג מתחים ולהוריד את רמת לחץ הדם שלהן כתוצאה מכך להפוך את שגרת היום-יום לרגועה יותר ונינוחה. בנוסף, העיסוי פועל להמרצת הדם, עוזר במניעת בצקות, משפר את היציבה של הגוף(חשוב מאוד בזמן ההריון).

מסאג' בהריון – גם בעלך יכול…

חשבון הבנק שלך עכשיו מחייך, גם בעלך יכול לעזור לך בעיסוי. אך יש לשמור על כמה כללים חשובים מאוד.

  1. יש לשכב על הצד ולדאוג להניח בין הרגליים כריות
  2. כפות הרגליים עלולות להיות רגישות מאי פעם, בעלך יכול לוותר עליהן כבר מעכשיו.
  3. את העיסוי יש לבצע כלפי מעלה מאמצע הגוף.

רגע רגע, לאן את רצה?

אנחנו מבינים שזה מרגש שהסטיגמה נופצה, אך גם אם את בטוחה שמצאת את המעסה המושלם עבורך, את שיטת העיסוי שתשנה לך את כל ההריון ותיתן לך כמה שעות של נינוחות ושקט, אין זה תחליף לשיחה עם רופא/ת הנשים שלך להתייעצות לגבי סוג העיסוי.

 

 

דילוג לתוכן