עיסוי שוודי – המדריך השלם

מבין מגוון העיסויים המוצעים בשוק הפתוח, עיסוי שוודי הוא המוכר ביותר, למעשה, באמצעותו ניתן לקבל עיסוי רקמות עמוק וכך להשאיר מאחור את כל הבעיות. יותר ויותר אנשים בוחרים לעשות עיסוי שוודי וזאת בשל היכולת להשיג רפואה שלמה ומגע מרגיע. בו זמנית מבין מגוון יתרונות של העיסוי, יכול זה אף לנטרל כאבים וגם לחצים נפשיים שלרוב לא נפתרים בדרך הרגילה.

עיסוי שוודי מאז ועד היום

בכדי להבין למה המוני אנשים בוחרים לרפא עצמם באמצעות עיסוי שוודי, ראוי להבין מתי החלה השיטה. עיסוי שוודי מקורו במאה ה19 ולמעשה, מקורו קשור ברפואת ספורט, ריפוי שפותח על ידי מרפא שוודי בשם לינג ונתן מענה לכל מה שקשור בשיגרון וכאבי מפרקים. כמו כן, פיתח לינג כמה יסודות עיקריים אשר באמצעותם ניתן לממש את הטיפול. זה ליטוף, עיסוי עמוק, חיכוך, לחיצה על עמוד השדרה ועוד.

עיסוי שוודי – מא' ועד ת'

עיסוי שוודי נעשה על מרכז הגוף, בו זמנית נעשה גם על כפות הרגליים. באמצעות לחיצה ודחיפה באמצעות ידיו, לוחץ המעסה ומחמם את הרקמות באזור עמוד השדרה. בסיום הטיפול הוא יוצר רטט באמצעות העברת הידיים וחימום השריר שדורש את הטיפול. העיסוי השוודי נצרך על ידי לא מעט מטופלים היות והוא קשור גם בהיבט הטיפול הפסיכולוגי. כאמור, הוא יכול לתת מענה לא רק בהיבט הפיזי, אלא גם בהיבט הנפשי. באמצעות העיסוי השוודי ניתן אף להיפטר מבעיות של רפיון, שחרור השרירים, שיפור זרימת הדם, כאבים ואף שיפור מטבוליזם. בנוסף, מתמקד העיסוי בשיפור עבודת הלב ומסייע לאספקת הדם לאברים השונים לרבות השרירים ועד  ניקוז רעלים מהגוף. אם כן, העיסוי מתבצע על ידי מגע מאוד ברור שהוא טכניקה המופעלת על שכבת השרירים השטחית.

התנהלות נכונה לאחר טיפול

אם כן, אם חוויתם עיסוי שוודי, או שאתם לפני טיפול, חשוב ביותר שלא לאכול לפני משום שמצב שכיבה על בטן יגרום ללחץ על הגוף. סיימתם טיפול? אל תשכחו להיות רגועים ולהימנע כמה שיותר מפעילות מאסיבית בכדי שלא תייצרו פגיעה או כאב מיותרים והעיקר? שתתנהלו בעקבות ההוראות שיהפכו את העיסוי הזה לנכון ואפקטיבי.

דילוג לתוכן