מה הוא עיסוי תאילנדי?

אנו נוהגים לקרוא לעיסוי התאילנדי כך, אך התאילנדים קוראים לו "Nuat pean boran" שבתרגום קליל לעברית אומר "עיסוי עתיק יומין", השיטה גובשה לפני כ – 2000 שנה ונחשבת לאחת העיסוים הטובים ביותר בעולם.

מאיפה הגיע העיסוי התאילנדי?

"קצת מוזר שאתם שואלים את זה", אתם לבטח אומרים לעצמכם. "זה כמו לשאול מתי קרו מאורעות תרפ"ט". לידיעתכם, מקורו של העיסוי התאילנדי הוא בכלל בהודו, שיטה זו נהגתה אצל מדריכים רוחניים בהודו לפני כ – 2000 שנה ועם הימים הגיע לתאילנד יחד עם התפתחות הבודהיזם. עם זאת, השיטה עצמה מבוססת על העקרונות של היוגה ההודית.

כאשר אנו מדברים על עיסוי תאילנדי אנו מדברים על תהליך בו הגוף עובר מדיטציה מלאה ועמוקה, אשר המטרה הסופית בכל טכניקות העיסוי היא לעבוד על מסלול האנרגיה – מסלול "הסן" לפי התאילנדים.

עיסוי תאילנדי – איך עובדת השיטה

דומה לטיפולים אלטרנטיביים אחרים ברפואה הסינית כך עובד גם העיסוי התאילנדי – במטרה להקיף את כל אנרגיות הגוף וכתוצאה מכך לרפות את הגוף. העיסוי מתבצע לרוב על הרצפה על גבי מזרון, אין צורך בלהוריד את הבגדים ובמקרים מסוימים אף תצטרכו ללבוש בגדים ארוכים אשר לא יגבילו את טווח התנועה שלכם. רוב הטיפול יתבסס על לחיצות בנקודות שונות בגוף – ללא כל תחליבים או שמנים. במהלך הטיפול המטפל לא ישתמש רק בידיו ואנו רואים עיסוי עם כפות הרגליים, מרפקים, ברכיים, אמות ועוד.

האם הטיפול מתאים לכל אחד?

אחת השאלות שאנו שומעים הכי הרבה או האם הטיפול מתאים לכולם, אנו שמחים לבשר לכם שכן. עיסוי תאילנדי מתאים למספר רב של צרכים ולא רק למטרות ריפוי. למעשה רוב העיסוים התאילנדים שנעשים בעולם נעשים מטעמי הנאה לשם הפקת רוגע ושלווה תוך כדי עיסוי מעצים ועמוק.  בנוסף, הטיפול יכול לשמש גם כ-טיפול רפואי לכל דבר ועניין ולטפל בבעיות חוזרות ונשנות הכוללות בין היתר – לחץ, סטרס, כאבי ראש, כאבי מפרקים, דלקות חוזרות ועוד.

דרכי הטיפול – עיסוי תאילנדי

בעיסוי תאילנדי אנו רואים מספר טכניקות עיקריות בהם משתמשים המטפלים.

  1. לחיצות – לחיצות לאורך הגוף כולו, בין אם לחיצות תזיזתיות או סטטיות לשם מטרת חימום ושחרור השרירים ושחרור חומרים חיוביים המשפיעים על המערכת העצבית.
  2. מתיחות – עיסוי תאילנדי הולך בדרכו של היוגה, במהלך העיסוי תמצאו את עצמכם עושים מתיחות רבות שעוזרות לגמישות הגוף.
  3. מניפולציות – במקרה הזה לא עליכם, מדובר בעיסוי מהיר וקצר על מפרקים.
  4. אנרגיה – לחיצה על איזורים בגוף המוגדרים כאזורים אנרגטיים במטרה לשחרר אנרגיה חיובית וחדשה אל הגוף.
  5. לחיצות על כלי דם – דרך לחיצה על כלי דם ראשיים ומשנים נביא את הגוף למצב של עליה זמנית בלחץ הדם, במהלך עליית לחץ הדם יואטו משמעותית פעימות הלב וכך הגוף שלנו מגיע למצב נינוח בצורה מושלמת. לאחר כמה דקות יזרום אל גופינו דם חדש שינקה את כל הדם הישן ויחדש את התאים בגוף.
דילוג לתוכן